Saçların daha uzun ve dolgun görünmesi için, profesyonel bir çözüm olan, saçlara kaynak yaptırmak gerek yapım gerek kullanım aşamasında özel bir önem verilmesi gereken bir uygulamadır. Kaynak saç kesinlikle bu konuda eğitim almış ve deneyimli kuaförlere yaptırılmalı ve düzenli olarak bakımı yaptırılmalı. Kullanıcı, kullanım süresinde de üzerine düşen hassasiyeti gösterdiği takdirde kaynak saçtan en üst düzeyde fayda sağlar.

Saçların Bağlantı Noktalarına Dikkat Etmek Gerekir?

Saçlar yıkanırken yumuşak hareketlerle yıkanmalı ve saçlar diplerden köpürtülerek şampuanlama işlemi gerçekleştirilmeli. Hem yıkama hem de durulama esnasında ılık su kullanmak kaynak saçların bağlantı noktalarını uğrayabileceği zarardan korur.

kaynak saç

Çok sıcak su bağlantı noktalarına zarar verebilir. Kaynak saçları yıkama sonrasında mutlaka kurutulmalı. Kontrollü bir şekilde kurutulan saçlarda karışma keçeleşme ortaya çıkmaz. Bu sebeple saçlar kendiliğinden kurumaya bırakılmamalı. Kurutma işlemi sonrasında ise durulamaya gerek olmayan spreylerle saçlara bakım yapılabilir. Böylece daha canlı ve parlak saçlara sahip olunabilir. Özel şekil verme araçları olan maşa ve düzleştiricileri kullanırken bağlantı noktalarına bu cihazın temas etmemesi gerekiyor.

saç yıkaması

Yüksek sıcağa sahip olan bu cihazlar bağlantı noktalarını zayıflatabilir. Kullanıcı bu durumlara dikkat ettiği ve düzenli olarak kuaförde bakımını yaptırdığı kaynak saçtan istediği verimi alabilir.