Keratin maddesi insanların saçında doğal olarak yer almakta olan protein ağırlıklı bir maddedir. Keratin aynı zamanda cilt bakım ürünleri içerisinde de yer alan doğal bir maddedir. Keratin kaynak ise çeşitli sebeplerden dolayı saçlarını uzatmak isteyen ve daha dolgun bir görünüme kavuşturmak isteyen bayanların ilk tercihleri arasındadır.
keratin kaynak

Keratin kaynakların birleşme noktaları oldukça ince olduğu için dışarıdan bakıldığı zaman herhangi bir şekilde belli olmamaktadır. Ayrıca saçınıza eklenecek olan keratin kaynak ile doğal saçlarınız aynı renk olacağı için saçlarınız uzadığı zaman bile doğal saçlarınız ile keratin kaynak arasındaki fark belli olmayacaktır.

Keratin Kaynak Güvenilir mi?

İnsan bünyesinde yer alan maddenin bilinçli bir biçimde saçlarınıza yerleştirilmesinin sağlığınıza herhangi bir zararı yoktur. Keratin kaynak sadece aşırı ince telli ve hassas saçlara uygulanamamaktadır. Bu tür saçlar dışında tüm saç tiplerine keratin kaynak uygulamasını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

keratin kaynak

Uygulama yaptıracağınız kuaför salonunun profesyonel ve eğitimli bir kadroya sahip olmasına ise sağlığınız için dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yaptırdığınız kaynak saç kısa süre içerisinde bozularak saçlarınıza büyük hasar verebilir.