Son zamanların en çok kullanılan yöntemlerden birisi kaynaklardır. Özellikle hanımların sıklıkla saç modeli değiştirdiği bilinen gerçeklerden birisi. Hanımlar farklı renkler ve modeller denerken olan saçlara oluyor.

kaynak saç

Yıpranan ve yanan saçların kullanılması hanımlar için gittikçe zorlaşırken imda da ise kaynaklar yetişiyor. Yanan, yıpranan ve kırılan saçlarınıza daha dolgun bir hava kazandıran kaynaklar şekil verme konusunda hanımlara zor zamanlar yaşatabiliyor.

Kullanma Talimatlarına Uymayı İhmal Etmeyin

Artık sizden bir parça olarak görülebilecek olan kaynak saçlar, fön, düzleştirme, maşa ve boya uygulamalarına dayanıklıdır. Doğal saçlar kullanılarak yapılan kaynaklar her zaman daha kullanışlıdır. Kuaförlere gittiğinizde saçlarınızda kaynak olduğunu söylediğinizde daha hassas ve dikkatli davranarak fön ve şekillendirme işlemlerini gerçekleştirebilir.

kaynak saça şekil vermek

Saçlarınızı yıkarken de daha dikkatli olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kaynakları uygulayan uzmanların önerdiği şampuanlar ve bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Dikkatli yıkama sonucunda dökülmelerinde önüne geçebilirsiniz. Saçlarınıza canlılık vermek için mutlaka bakım spreyleri ve ya kremlerini kullanarak hem ıslak hem de doğal bir görünüm verebilirsiniz.