Saç dökülmesi nedenlerinden biri de mineral eksikliğidir. Kozmetik ürünler sadece saçları dökmez, vitamin eksikliği de saç dökülmesine neden olur. Dökülen saçlara maden suyu bakımı yaparak saçları canlandırmanız mümkün. Maden suyu ile saç dökülmesine son ve saçlarınıza sağlık gelsin.

maden suyu

Maden Suyu ile Saç Bakımı

Dökülen saçlara maden suyu bakımı ile saçlar kısa sürede canlanacak. Saç için gerekli olan minerallerin düzenli kullanımı sonucunda saçların dökülmesi azalır. Saçlar en çok sodyum, demir, magnezyum ve florite ihtiyaç duyar. Maden suyunda tüm bu vitaminlerin hepsi bulunur. Saç tellerini ve özellikle saç köklerini maden suyu kuvvetlendirir. Saçı temizler, yumuşatır. Saç derisi su kaybettiği zaman kepeklenme sorunu yaşanır.

maden suyu bakımı

Maden suyu ise saç derisini devamlı nemli tutar. Maden suyu ile saça nemlilik gelir. Her zaman kullanacağınız bir üründür. Saçınızı yıkadıktan sonra saçlarınıza maden suyu sürün ve istediğiniz süre boyunca bekleyin. Saç diplerini güçlendirir ve saça hacim kazandırır. Güçlü mineral özelliği sayesinde saçlarınız her zaman daha sağlıklı görünecek. Aynı zamanda kaynak saç işlemi sonrasında da bu bakımı yapabilirsiniz.