İnsanız monotonluğu sevmiyoruz canımız sıkılıyor alışverişe çıkıyoruz ve pat diye en beğendiğimiz bluzu alıveriyoruz. Ya da pat diye saçlarımızın rengi ile oynuyoruz, kısaltıyoruz, uzatmak istiyoruz derken aslında canımız sıkkın iken yapılan araştırmalar da gösteriyor ki en çok alışverişe ve saçlarımıza odaklanıyoruz.

keratin saç kaynak

Uzun saçları kısaltmak kolay gidiyorsunuz bir kuaföre kestiriyorsunuz olay bitiyor ama saçları bir gece de uzatmak çok da kolay değil ama tam da o noktada devreye saç kaynak giriyor eğer tabi postiş veya peruk kullanmayı düşünmüyor isek

keratin saç kaynak modeli

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber pek çok saç kaynak çeşidi var. Bunlardan birisi de keratin kaynak. Keratin kaynak nedir sorusuna ise şu cevap verilebilir: Saçın oluşmasını sağlayan ve en tabi maddesi olan keratinden yapılan saç kaynağa verilen ad. Yani çok özel bir saç kaynak türü.

Neden Özellikle Keratin Kaynak?

En başta keratin içerikli olduğundan çok daha sağlıklı olması ve tamamen doğal görünmesi. Diğer bir neden ise balyaj gibi durumlarda saçın kendisini boyatmadan direk keratin kaynak ile işlemin yapılabilmesi Saçların daha gür görünmesini istemek ve saçları uzatmak ise diğer nedenler.