Halka saç kaynağın diğer bir adı da boncuk saç kaynaktır. Halka saç kaynak uygulaması diğer kaynak uygulamalarından farklı olarak sıkıştırma yöntemi ile kaynak işlemi gerçekleştiriliyor. Diğer tüm kaynak

halka saç kaynak
uygulamalarında yapışkan olan madde ile saçların tutunması sağlanarak bu yapışkan maddeyi sökecek olan solüsyon sayesinde kaynak söküm işlemi yapılır. Halka saç kaynak yöntemi de saçların halka şeklindeki boncuklar ile tutturularak özel bir pense ile sıkıştırılması sağlanır. Böylece kayna işleminiz gerçekleşir.

Halka Saç Kaynak Uygulamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Halka saç kaynak oldukça güvenli ve pratik bir uygulama olup bu yöntemi yaptıracak olanların dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunun en başında halka saç kayna uygulamasını yaptırmayı düşündüğünüz kuaför salonu gelir.

halka saç kaynak modeli
Salonun kullandığı malzemelerin kaliteli olup olmaması son derece önemli olup yan sanayi ya da uzak doğudan gelen kimi halkaların iç kısımları silikonsuz olduğundan kopma yaşanabiliyor. Ya da bu silikonların adi oluşu ile sıcak ile erimelerin yaşanması da muhtemeldir. Kuaför salonu dışında uygulamayı yapacak olan kişinin de konusunda profesyonel olması önemlidir.