Saç güzelliğine önem veren bakımlı bayanlar, saçlarının her zaman gür ve sağlıklı görünmesini ister. Fakat gerek genetik nedenlerle, gerekse sık boyama ya da yanlış uygulamalar yüzünden saçları yıpranabilir ve eski sağlığını kaybedebilir. Saçları olduğundan çok daha sağlıklı, gür ve uzun bir görünüme kavuşturan kaynak saçlar, bu olumsuz durumlar ile başa çıkmak için en pratik çözümlerdir.

kaynak saç resmi

kaynak saç resmi

Profesyonel ellerde yapılır ve düzenli olarak bakımı sağlanırsa aylarca kullanılabilen kaynak saçların fiyatları ise, sabit değildir. Çünkü minik tutamlar halinde ve genellikle gram usulü satılan bu ürünler, saçınızın ihtiyaç duyduğu miktara göre fiyat konusunda değişkenlik gösterecektir. Çok fazla çeşidi bulunan saç kaynaklar, tıpkı gerçek saçta olduğu gibi çok sayıda saç şekillendirme işlemine tabi tutulabilir.

saç kaynağı

saç kaynağı

Hangi Saça Hangi Kaynak Yapılır?

Öncelikle böyle bir sorunun tek bir yanıtı olmadığını belirtmek gerek. Çünkü günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde çok sayıda kaynak saç türü, birbirinden farklı yapılardaki saçlar üzerinde uygulanabiliyor. Burada önemli olan nokta, kuaförünüzün tavsiyesine uymaktan geçiyor. Çünkü sizin saç yapınızın yanı sıra, kullanım alışkanlıklarınız da bu tercihte etkili olabiliyor.