Bazı insanlar yaşa tarzlarında olduğu kendi dış görünüşlerinde de bir takım yeniliğe giderler. İnsanların yaptıkları bu değişikler fiziksel ve psikolojik görüntüye pozitif katkı sunar. Bayanların gerek dış görüntüde yapmak istedikleri değişiklik gerekse de çeşitli nedenlerden dolayı yaptırdıkları uygulamalardan birisi halka kaynak olmuştur.

Halka Kaynak

Saç Kaynağı Yapımında Kuaför Seçimi

Halka kaynak toplumda boncuk kaynak olarak bilinir.  Halka kaynak saçların normalden daha uzun ve yoğun görünmesi için en yaygın kullanılan saç kaynaklarından birisidir. Halka kaynakta önemli olan saçın yapılış şeklidir, bunun için kuaför seçimi çok önemlidir. Halka kaynak saç uygulaması diğer saç kaynak işlemlerine oranla oldukça farklı olup sıkıştırma tekniği uygulanarak yapılır.

Halka Kaynak

Saç kaynak işleminde yapılacak küçük bir hata ise saçta kopmalara neden olarak görüntü olarak oldukça sıkıntılı bir durum kazanmasına sebebiyet verir. Kullanım olarak oldukça kolay olan halka kaynak uygulaması sökülebildiği için belirli dönemlerde bir iki defa daha kullanılır. Halka kaynağın uygulama şekli ise insan saçlarına göre farklılık gösterir, halka kaynak genelde kalın telli saçlar için uygundur.