Yanlış şampuan tercihi ve saçların dip bölgesinde yaşanan sorunlar nedeniyle kadın ve erkeklerin birçoğunun saç bölgesinde kepek problemi görülür.

kepeklerden kurtulun

Özellikle koyu renk elbise giyimlerde bariz görülen ve görüntü olarak sorun yaşatan kepeklerden kurtulmak için birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en yaygın kullanılan kepeklere uygun şampuan kullanmak.

kepeğe karşı çözüm

Saç Diplerinin Nefes Alması İçin Doğal Yöntem

Kepeğe uygun birçok şampuan markası var, bu nedenle de şampuan tercihi yaparken ünlü markaların seçkin ürünleri alınmalıdır. Saç yıkama da kepek önleyici şampuan masaj yöntemi ile saç diplerine uygulanarak iyi şekilde durulanmalıdır. Saç durulama da soğuk su kullanımı saç diplerinin nefes almasını sağlar.

kepekli saçlara çözümler

Kepek problemi yaşayan insanların geneli evlerinde kendi başlarına çözüm aramaktadırlar, bunu yaparken kullandıkları yöntem, her insanın evinde bulunabilecek limon, tuz ve sirke olmuştur.

kepek problemi

Kepekli saçlar, beyaz görünmesinin dışında saç diplerinin de kaşınmasına neden olur, bu nedenle evde bulunan bir limonu saç diplerine birkaç defa sıkılmasının ardından yapılacak ovalama işlemi saçlarınız gerek kepeklerden kurtulacak gerekse de saçları daha parlak bir görüntüye sahip olacak.

kepeksiz saçlara kavuşun