Saçların her zaman dolgun ve canlı bir görünüme sahip olabilmesini sağlayabilmek için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekiyor. Özellikle de düzenli olarak kesinlikle doğal içeriklere sahip olan saç bakım ürünleri ile bakım uygulamalarının gerçekleştirilmesi ve düzenli olarak taranması oldukça büyük bir önem arz ediyor.

saç kurutma

 Saçlar Nasıl Kurutulur?

Bayanların banyo sonrasında ya da saçlarını yıkamalarının ardından saçlarını kurutma gibi oldukça önemli bir alışkanlıkları bulunuyor.

saç kurutma yöntemleri

Ancak bayanların büyük bir kısmı saçların kurutulması aşamasında oldukça ciddi bir yanılgıya düşüyor ve önemli bir hata yapıyor. Bayanların büyük bir kısmı saçların kurutulması aşamasında oldukça yüksek bir ısı kullanıyor.

saçlar nasıl kurutulmalı

 Saçlar Ilık Isıda Kurutulmalı

Ancak bu son derece zararlı olduğundan bayanların saçlarını kuruturken daha ılık kurutma yöntemlerini tercih etmeleri gerekiyor. Bunun en temel nedeni ise saçların ıslak daha hassas bir yapıya sahip olması ve dolayısı ile de saçların gördüğü yüksek ısı ile daha kolay şekilde kırılmasına neden oluyor.

saç kurutma şekilleri

Bu durumda saçların sağlıksız bir görünüme bürünmesine neden oluyor. Saç bakım ürünleri ile iyice beslenen saçların doğru kurulama ısısında kurutulmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

doğru şekilde saç kurutmak