Saçlar ihtiyacı olan yağ ve vitaminleri kendileri üretirler. Bu yağ ve vitaminlerin oluşmasına engel olmak ve saç tiplerinin aşınması ile kepeklenme sorununu meydana getiriyor.

kepeklerden kurtulmak

Kepek Oluşumunu Engellemenin Yolları

Saçlarda oluşan kepeklenme sorunu ile mücadele eden çok insanla karşılaşmışsınızdır. Bu sorunun altında yatan en önemli etkende sıklıkla yıkanan saçlardır.

kepekli saçlara çözüm

Saçlarınızı her gün yıkadığınızda onun beslenmek için kendiliğinden ürettiği yağ ve vitaminleri yok etmiş olursunuz. Ayrıca saçınızı her gün yıkayarak kimyasal içerikli olan şampuanı da sürekli kullanmış oluyorsunuz. Bu durum sonucunda saç dipleri aşınıp kepeklenme meydana geliyor.

kepeklere çözüm

Haftada 3 gün saç yıkamak en ideal yöntemlerden birisidir. Saçınızın yağlı olmasından dolayı sürekli yıkamak zorunda hissediyorsanız uzmanlara göre sık yıkamak saç yağlanmasında bir çözüm değildir.

kepeğe karşı çözüm

Sürekli yıkanan saçlar ile koruyucu tabakada yok edilerek saç derisinde istenmeyen başka sorunlara da yol açılabilir. Şampuan tercihinizde de pH dengesi 5,5 olan seçmeniz ve ılık su ile yıkamanız da kepeğin önüne geçebilecek ve saç derinize zarar vermeyecek bir başka yoldur.

kepek oluşumunu engelleme