Keratin aslında her insanın saçlarının doğal yapısında bulunan bir maddedir. Bu madde  saç kaynak yöntemlerinden biri olan  keratin kaynakta da kullanılmaya başlandı.

keratin saç kaynak

Saç uzatma yollarından bir tanesi olan keratin kaynak, son zamanlarda birçok kadının saç kaynak yöntemleri arasında en çok tercih ettiği kaynak yöntemi. Bunun nedeni keratinin naturel bir madde olması ve her yaptıranı memnun eden sonuçlar vermesi.

 Keratin Saç Kaynak Özellikleri

Keratin saç kaynak yönteminin özelliklerinden bahsetmek gerekirse bunun en sağlıklı ve en hijyenik saç kaynak yöntemi olduğundan başlayabiliriz. Ek olarak yapı itibari ile kalın bir yapıştırıcı olan keratin kaynak çok kısa, ince telli ve seyrek saça sahip olan kişilere pek fazla tavsiye edilmez.

keratin  kaynak

Çünkü saçı seyrek ve ince telli olan şahıslar keratin kaynak yaptırırsa dışarıdan belli olabilir ve doğal bir görüntü oluşturmaz. Eğer keratin saç kaynak tercih ediyorsanız saçlarınızın mutlaka kalın telli, gür ve ortalama bir uzunluğa sahip olması gerekiyor.

kaynak saç modelleri

Keratin kaynak yaptırdıktan sonra saçlarınıza korkmadan fön çektirebilir ve farklı işlemler yaptırabilirsiniz. Saçlarınız uzadığında da belli olmayan bu yöntemi Atrium Paris salonunda uzman ellerde yaptırabilirsiniz.