Kadınların son zamanlarda sık bir biçimde tercih ettikleri gelişmiş uygulamalardan birisi olan kaynak saç özellikle kısa saça sahip olan kadınlar için çok daha fazla ayrıcalık sunuyor. Kısa saçlara uygulanan kaynak saçlar ile güzelliğinizi ortaya çıkaracak mükemmel görünümlü yeni ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Bu uygulama ile alakalı olarak akıllarda yer alan ve en çok sorulan sorulardan birisi kaynak saçın kullanım süresi.

kaynak saç

Saçın Uzaması Bu Noktada Etkili

Sahip olduğunuz saçların uzama süresi kaynak saçın kullanım süresi ile doğru orantılıdır. Kaynak yapılan saçın altında kalan köklü saçın zaman içerisinde uzaması kaynağın çıkarılıp yeniden takılmasını zorunlu kılar. Bu süre ise genellikle 3 ya da 5 ay arasında değişiklik gösterir.

saç kaynak

Kişiden kişiye değişen bu süre için belirleyici olan faktör ise sahip olunan saçın uzama aralığı. Normal bir saç yaklaşık olarak 4 ay gibi bir süre içerisinde uzamaya başlar. Uygulanacak kaynak saç ise bu süre içerisinde yenilenmeli ve çıkartılıp yeniden takılmalıdır. Sağlıklı ve doğru çözümler için bu süreleri dikkate almak oldukça önemli.