Saç dökülmesi birçok farklı faktörden kaynaklanır ve birçok farklı çözüm vardır. Doğal bir çözüm ise Hibiskus bitkisidir. Hibiskus, çok uzun süredir Uzak Doğu tıbbında saç dökülmesini önlemek, sağlıklı saç büyümesini desteklemek, için kullanılır. Ayrıca saça parlaklık kazandırmak, saç derisinin pH’ını dengelemek, kırılma ve bölünmüş uçları azaltmak için de etkili olduğu bilinir.

Saçı Güçlendirici Doğal Maske

Kendi doğal saç bakım ürünlerinizi yapmak, bitkilerin ve esansiyel yağların geri kazanım gücünü artırmak için harika bir yoldur ve kendinizi zararlı kimyasallar ve sentetik katkılardan koruyabilirsiniz. Bu doğal saç maskesi ile saç dökülme sorunlarınıza da çare bulabilirsiniz.

Malzemeler: 3 çay kaşığı Hibiskus çiçeği tozu, 3 tatlı kaşığı bal, 6 çay kaşığı Aloe Vera jeli, 3 çorba kaşığı yoğurt, 3 çorba kaşığı Hindistan cevizi sütü, 10’ar damla limon yağı, nane yağı, biberiye yağı.

Uygulama: Malzemeleri birlikte karıştırın, Karışımı kuru saça masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı bir duş başlığı ya da streç film içine alın. Kafanızın etrafına bir havlu sarın ve en az 30 dakika bekleyin. Saçlarınızı şampuanlayın, iyice durulayın. Bunu haftada bir kez yapın.

Doğal saç dökülmesi ürünleri genellikle müspet sonuçları göstermek için bir süre gerektirir, bu yüzden sabırlı olmak ve bir sonrakini denemeden önce birkaç ay beklenmelidir.