İnsanoğlu doyumsuz bir varlık. Kimi zaman elimizde olmayanı istiyoruz. Bu yüzden de özellikle ruh halimizin kötü olduğu durumlarda saçlarımız ile oynuyoruz.

Boyunu uzatıyoruz, boyunu kısaltıyoruz ya da saçımızın rengi ile oynuyoruz ve saç boyama işlemi yapıyor veya yaptırıyoruz.

saç boyarken bilinmesi gerekenler

Ama eğer böyle bir karar verdiysek mutlaka bilmemiz gereken şeyler var. Çünkü bu işlem rastgele yapılabilecek bir şey değil.

İşte O Noktalar

  • Öncelikle saç boyasının rengi son derece önemli, kişi ten rengine uyan bir saç rengini belirlemeli ve ona uygun bir renk ile boyamalı. Aksi halde saç rengi kişiyi olduğundan daha soluk, daha çirkin, daha yaşlı gösterebilir. Örneğin çok esmer ve çok soluk benizliler asla sarışın olmaya çalışmamalı zira sırıtır.

saç bakımı

  • Boyanın kalitesi de diğer bir önemli konu. Ucuz etin yahnisi çürük olur şiarından yola çıkarak ucuz ürünlerden uzak durulmalı. Rakamı düşük olan ürünlerin cilde ve saça zarar verme olasılığı bir hayli fazla.
  • Boyanın içeriğine de bakılmalı zira boyanın içeriği doğal olmalı, mümkünse organik boyalar tercih edilmeli, anti alerjik ürünler seçilmeli.