Türkiye ve dünyada saç kaynak alanında uygulanana en son teknoloji mikro saç kaynaktır. Çok ince tutamlar halinde uygulanan bu yöntem de şeffaf kapsüller eritilerek saçların tutturulması sağlanıyor. Mikro saç kaynak uygulamasında kaynak yapılan tutamların inceliği diğerlerine nazaran yarı yarıyadır. Bu uygulama saçların uzama sürelerine göre değişken olup dokuz aya kadar kullanılabilir.

mikro kaynak

Mikro Saç Kaynağın Avantajları Nelerdir?

Mikro saç kaynak ile çok ince tutamlar halinde kaynak yapılır. Bu ince tutamlar sayesinde kendi saçınız arasında kaynaşarak oldukça doğal bir görüntü verir. İnce tutamlar sayesinde kafanızda bir ağırlık oluşumu da yaşanmaz. Aynı zamanda deniz, havuz ve sauna gibi sıcak ortamlarda da deforme olmayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

mikro saç kaynak

Kaynak işlemi sonrasında her türlü kuaför işlemini de yaptırmanız mümkün. Ayrıca saçlarınızı dipten itibaren fırçalayabilirsiniz. Bunların yanı sıra saç diplerinde batma yaratmayarak saçınızda oluşabilecek tahrişinde önüne geçer. Diğer uygulamalarda uyumanın bir zorluk yarattığı kaynaklara nazaran oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Çok kısa saçlar da dahi uygulanabilir.