Günümüzde çok sayıda saç kaynak yöntemi var. Bu yöntemler uzman ellerde yapıldığı takdirde gayet tatmin edici sonuçlar elde edilmesi mümkün. Fakat eğer bu işten pek anlamayan insanlara saçlarınızı emanet ederseniz, saçlarınızın kopmasına ya da canınızın yanmasına davetiye çıkarmış olursunuz. Özellikle keratin kaynak gibi özel bir uygulamayı, işin uzmanı kişilere yaptırmakta fayda var.

Günümüzde oldukça yaygın bir uygulama alanı bulan keratin kaynakların yapışkan bölümleri keratin malzemeden oluşuyor. Sizlerin de bildiği gibi, keratin maddesi aslında insan vücuduna hiç de yabancı değil. Tırnaklarda ve saçlarda bulunuyor; dolayısıyla da vücudun bu malzemeye olumsuz tepki verme olasılığı yok.

Keratin Kaynak Kullanımı

Doğal bir malzeme olması avantaj sağlarken, yapıştırıldığı bölgede biraz kalın şekilde hissedildiği için belki dezavantaj oluşturabilir. Ama eğer doğru saç tipinde uygulanırsa son derece rahat bir kullanımı vardır.

Örneğin keratin kaynak uygulaması yapılacak olan saçın çok ince telli veya çok seyrek olmamasında fayda var. Çünkü biraz kalın durduğu için bu tür saçlarda görünme riskine sahip. Bu nedenle, özellikle çok kısa olmayan ve kalın telli saçlarda uygulanması gerekir.