Uzun ve gür saçlı olabilmek için yapılan saça kaynak işlemleri kesinlikle usta ve deneyimli  kuaförler tarafından yapılmalıdır. Kullanılacak olan saçlar yüzde yüz doğal saç ise, kendi saçınızın dokusuna uygunsa ve uygun kaynak yöntemi kullanarak yapılmışsa, örneğin genel olarak  ince telli saçlara sıkıştırma, kalın telli saçlara ise yapıştırma yöntemleri kullanılmışsa, saça kaynak yaptırmak saçı dökmez. Eklenen saçlar çıkartılırken gerçek saçlar da dökülüyor diye düşünmeyin.

kaynak saçları döker mi

Normal bir saçın ömrü altı ile yedi yıl arasındadır ve  günde yüzlerce tel saç dökülür. Günlük hayatta normal olarak zaten dökülen bu saçlarınız kaynak saçlarınıza zamanla karışacaktır. Kaynak saçlarınız çıkarken bu saçlar da çıkacaktır. Bu yüzden kaynak saç kullandığınız süre içinde arada bir gidip kendi dökülen saçlarınızı kuaförünüze temizlettirin, bakım yaptırın. Bu çok iyi sonuç veren bir çözümdür.

kaynak saç saçları döker mi

Saçınıza kaynak yaptırmak, kullanım süresince ilgilenmek, sonrasında eklenen saçları uygun yöntemlerle çıkarmak önemli bir iştir. Güveneceğiniz bir kuaförünüz olmalı.  Kaynak saçları döker mi sorusuna işi bilen kuaförler merak etmemenizi söyleyerek ve yaptıkları işe güvenerek  cevap vereceklerdir.