Türkiye’de popüler olan saç modellerinin faydaları bilinirken bir yandan da zararları olup olmadığına dair kafalarda fazlaca soru işaretleri kalır… Bir zamanlar kuaförlerde fön çektirmenin büyük bir havası ve ayrı bir şıklığı vardı. Fakat sonrasında düzleştirici v.b. ürünlerin çıkmasıyla evlerde bu uygulamalar çok daha kolaylaştırıldı.

Şimdi ise, saçları kısa olan ya da seyrek olan bayanlara uygun olarak kaynak saç modelleri bulunuyor. Fakat bu saç türleriyle ilgili olarak akıllara takılan soru ise, kaynak saç sorusu oluyor.

Kuaföre gittiğinizde, saçınıza uygulanacak olan fön uygulaması sonrasında saçlarınıza eğer ki ısı değeri çok fazla yaklaştırılırsa, o halde saçlarınızın dibi yanacak ve saçlarınızın köklerine fön makinesi zarar vermiş olacaktır. Oysaki bunun dışında herhangi bir zararı yoktur. Aynı şey, kaynak saçlar için de geçerlidir.

Kaynak Saçta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaynak saçınız olduğu zamanlarda belli başlı durumlara dikkat etmeniz önemli bir detaydır. Örneğin, saçlarınızı yıkarken çok sıcak bir şekilde yıkamamaya özen göstermeli, saçlarınızı taradığınız zamanlarda yumuşak taraklarla uygulama yapmalısınız ve dikkatlice kullanmalısınız.

Aynı şekilde fön çekeceğiniz zamanlarda ise yine dikkatli olmanız gerektiği kadar yumuşak tarağın hareketlerini de yine kendinize bağlayarak, yumuşak bir şekilde kullanmaya özen göstererek saçlarınızı tarayınız.