Kaynak saçların daha uzun ömürlü, daha kullanışlı, daha rahat ve her zaman şık olması için bilinçli bir bakım ve kullanımın yanısıra saç kaynak merkezinde yapılan düzenli kontroller de çok önemlidir. Kaynak saç kontrolü, uygulamayı yapan kaynak saç merkezinde düzenli olarak yapılabilir. Uzman ve profesyonel salonlar değerli müşterileri için böyle gerekli bir hizmetten kesinlikle kaçınmaz.

 O nedenle kaynak saçlarınızı yaptırdıktan sonra saç merkezi ile bağlarınızı koparmayın, hatta saçınıza kaynak yapan uzman ile randevular organize ederek belirli aralıklarda kontrolllere gidin. Bu kesinlikle sizin ve saçlarınızın yararınadır.

Kaynak Saç Kontrolü Neden Önemlidir?

Kaynak saçların bakımının, natürel saçların bakımıyla mukayese edildiğinde daha çok dikkat ve hassasiyet gerektirdiği bir gerçektir. Özellikle kaynak yerleri; saçı yıkarken, tararken veya kuruturken hasar görebiliyor.

Bunların dışında bazı dış etkenler de kaynak saçların kalitesini ve görüntüsünü zamanla olumsuz etkiliyor.Örneğin natürel saçların zaman içinde uzaması saç diplerinde, yani kaynak altında karışıklığa yol açabiliyor. Bunları dözeltmek için kaynak saç merkezine kontrol ve bakım amaçlı gitmeniz en iyisidir.