Kaynak yaptıranlar saçlarına nasıl bakım yapmaları konusunu merak ederler.

Saçlarınıza kaynak yaptırdınız ve nasıl yıkamanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kaynak Saç Yıkama Önerileri

Kaynak saçınızı yıkarken daha fazla özen ve dikkat göstermeniz gerekir. Zira çok sert hareketler saçınızın dolaşmasına ve karışmasına neden olabilir. Bu nedenle yıkama işlemini gerçekleştirirken saçınızı dipten köpürterek yıkamaya başlayın.

Çok sert hareketlerden kaçınarak saçınızı rahat bir şekilde yıkayın. Saçınızı durularken şampuan artığı kalmamasına dikkat edin. Saçınızı yıkarken çok sıcak su tercih etmeyin. Zira, sıcak su kaynak noktalarında erimeye ve ayrılmaya neden olabilir. Saçlarınızın karışmasını engellemek için saç kremi kullanabilirsiniz.

Yıkama sonrası saçlarınızı mutlaka fön makinesi ile kurutun. Kurutma işlemini yapmadığınız takdirde yani saçı kendi halinde kurutmaya bıraktığınızda saçlarınız karışır. Saçlarınızı kuruttuktan sonra sprey şeklinde olan ve saçların parlak ve canlı görünmesini sağlayan bakım spreylerinden kullanabilirsiniz. Saçlarınıza şekil verirken maşa ve fön makinesini saç diplerine yakın noktalara uygulamamaya özen gösterin.