Saçlarına kaynak yaptıranların en çok merak ettikleri konulardan birisi de kaynak saçların nasıl çıkarıldığıdır. Kaynak saçlar özel yöntemler ile mevcut saçtan ayrılır. Kaynak saç nasıl çıkarılır? Her kaynak saçın çıkarılma metodu aynı değildir. Mikro, boncuk ya da keratin kaynak farklı şekillerde çıkarılır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus mevcut saçların zarar görmemesidir. Bu nedenle nasıl ki kaynak için profesyonellik gerekiyorsa kaynak saçların çıkarılmasında da tecrübe ve profesyonellik gerekir.

kaynak-sac

kaynak-sac

Mikro, Boncuk ve Keratin Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Mikro kaynak yönteminde özel şeffaf granül kapsüller kullanılır. Mevcut saç ile kaynak saçın birleşmesini sağlayan bu özel yapıştırıcı kaynakların sökülmesi sırasında özel bir yağla çözdürülür. Böylece mevcut saçlara zarar vermeden kaynak saçlar çıkarılmış olur.

Boncuk kaynakta kullanılan halkalar kaynak pensesi ile açılarak kaynak saçlar çıkarılır. Halka kaynakta saçların çıkarılması diğer yöntemlere göre daha basittir. Boncuk kaynak mevcut saçtan kısa sürede çıkarılır. Boncuk kaynağın bir avantajı da çıkan kaynak saçların yeniden kullanılebilmesidir.

Keratin kaynakta, keratin adı verilen yapıştırıcı kullanılır. Kaynakların çıkarılmasında keratinin çözülmesini sağlayan özel bir yağ kullanılır.

kaynak-sac

kaynak-sac