Kuaförde geçireceğiniz yaklaşık üç saatlik bir süre sonunda uzun saçlarınız olabilir. Seçtiğiniz yönteme bağlı olarak süre biraz değişse bile ortalama olarak böyle bir süre sonunda bütün görüntünüz değişiyor. Saçlarınıza kaynak yaptırmak size bu imkanı sunuyor.

saç kaynak

İlk yapmanız gereken usta bir kuaför seçmeniz. Onunla beraber hangi kaynak saç modelinin size uyacağını belirleyebilirsiniz. Deneyimli bir kuaför sizi kaynak saç hakkında bilmedikleriniz konusunda aydınlatacaktır. Bugünlerde en sorunsuz yöntem mikro kaynak olarak biliniyor.

Önemli noktalar

Konuyla ilgili dikkat edeceğiniz ikinci nokta kendi saçınıza ekleteceğiniz saçlar. Ucuz ama sorun çıkartıcı Çin malı ürünlerden uzak durun. Kaynak yapılacak saçlar sizin kendi normal saçlarınıza yaptığınız bütün işlemlere uygun olmalı.

saç kaynak modeli

Yani rahatça boyanmalı, röfle yapılabilmeli, fön çekilebilmeli, şekil almalı. Sizin orijinal saçınızın ağırlığına, rengine, dalga biçimine tamamen uygun olmalı. Saçlar ayda ortalama 1-1,5 cm. kadar uzarlar. Kaynak saç orijinal saç diplerinden yaklaşık 1 cm. kadar uzağa yapılır. Yani kaynak saçlarınız ortalama altı aylık bir kullanım süresi sonunda 8 cm. kadar aşağı iner. Özellikle kısa saça kaynak yönteminde bu artık eklenen saçların için çıkarılma zamanıdır.

saç kaynak uygulaması

Sökülen saçlar istenirse bakım yapılarak belli bir aradan sonra yeniden kullanılabilir.  Kaynak saç konusundaki en büyük endişe saçlara zarar verip vermediğidir. Bu da tamamen kuaförünüzün ustalığına bağlıdır.