Saç uzatma sistemlerinde en sağlıklı, saçta kaynak olduğu emaresi taşımayan, çok ince yapılan saç tekniğine mikro saç kaynak denir. Bu çok özel saç kaynağı sistemi farklı yöntemlerle yapılır. En çok bilinenleri mikro bant saç kaynak, mikro kapsül saç kaynak, extend magic mikro saç kaynak yöntemleridir.

mikro-sac-kaynak

mikro-sac-kaynak

Saçları görünmez kılan saç kaynağı

Mikro saç kaynağı 3 ila 4 saat gibi sürer. Kaynakların saçlara çok ince ve küçük kaynaklar olarak yapılması için yeterli bir süredir. İstanbul’ da mikro saç kaynağı yapılan çoğu kuaförde gelen misafirlere öncelikle mikro saç kaynağıyla ilgili brifing verilir. Saçlarına bir adet mikro saç kaynak takılır, denemesi yapılır. Deneme yapılması sağlıklı bir karar verilebilmesi açısından önemlidir. Müşterinin sonradan pişman olmaması gerekir. Görünmez saç kaynak uygulandıktan sonra saçta kullanma süresi diğer kaynak sistemlerinde olduğu kadar sürer.

Mikro saç kaynağının amacı saçlarda daha ince, şeffaf saç kaynakları yapılmasını sağlamaktır. İlk 45 günlük süre içerisinde saçlarda sorun görünmez. Saçlar yağlı ise yapılan saç kaynağı, saçlardan daha çabuk kayabilir. Saçın özelliğini bilerek İstanbul’ da mikro saç kaynağı yaptırılmak istenilen kuaföre gidilmesi ve nasıl yaptıkları hakkında bilgi almak tavsiye edilir.

mikro-sac-kaynak

mikro-sac-kaynak