Keratin insanların saçlarında bulunması gereken bir kimyasal maddenin adıdır ve saç kaynak yöntemlerinden biri de keratin kaynaktır. Saç uzatma tekniklerinden bir tanesi olan keratin kaynak son dönemlerde diğer yöntemler gibi sık tercih edilir oldu.

kaynak saç modelleri

kaynak saç modelleri

Eğer saç tipinize uygun ise ve siz de kaynak yaptırma fikrinde iseniz siz değerli okuyuculara keratin kaynak önerisi verebiliriz. Çünkü keratin tamamen doğal bir madde olduğu için keratin saç kaynak yöntemi daha sık tercih ediliyor ve herkesi memnun ediyor.

Keratin Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratin saç kaynak saç kaynak çeşitleri arasında en sağlıklı ve hijyenik olanıdır. Keratin kalın bir yapıştırıcı olan keratin, çok kısa, ince telli ve seyrek saça sahip olan kişilerde uygulanması önerilmez. Çünkü bu kişilerde dışarıdan belli olma ihtimali oldukça yüksek. Yani keratin saç kaynak yaptırmak isteyenlerin saçları kalın telli, gür ve ortalama bir uzunluğa sahip olmalıdır.

saç kaynak

saç kaynak

Keratin denilen madde asla erimez ve yapışmaz. Dolayısıyla bu kaynağı yaptıranlar saçlarına fön çekebilir. Günümüzde en uygun keratin kaynak fiyatı kaliteli kuaför salonlarında dahi bulunabilir.