Son yıllarda kadınların çok sık tercih ettiği kaynak saç yöntemleri, birçok kadın için oldukça pahalı bulunuyor. Ancak çok ucuz olan saç kaynak yöntemlerinde kadınların yaşadıkları sıkıntılar oldukça ciddi psikolojik sıkıntıya sebep olduğu gibi dış görünüşte yarattığı olumsuzluklarla büyük pişmanlıklar da yaratabiliyor.

kaynak saç

Örneğin; kaynak saç olarak tercih edilen protez saçların kalitesiz oluşu bu yöntemin ucuzluğunu garanti ediyor. Kalitesiz protez saçlar da kullanım sırasında birkaç yıkamadan sonra karışma gözleniyor. Bir süre sonra kaynak saç arapsaçına döndüğünden doğal görünen uzun saçlar imkansız hale geliyor.

Kaynak Saç Yöntemi Tercihinde Önemli Nüanslar

Saçım hem doğal görünsün hem de uygun fiyatlı olsun istiyorsanız kuaförünüzün bu yöntemleri daha önce uyguladığını ve müşterilerinin de memnun olduklarını bilmeniz gerekir.

kaynak saç modeli

Çok ucuz olan kaynak saç yöntemlerini tercih etmeniz doğal ve uzun görünmesini istediğiniz halde saçların bir süre sonra mat, karışmış ve yıpranmış bir görüntü yaratmasına sebep olur. Kullanırken kolay taranabilmesi, kaynak yapılan tutamların ince olmasıyla sağlanabilir. Böylece profesyonel kişilerce uygulandığında doğal ve uzun saçlara sahip olmak mümkündür.