kıvırcık saç

Kıvırcık saç güzel görüntü sağlarken bakımı en zor saç modelleri arasında yer alır. Kıvırcık uzun saç bakımı düzenli yapıldığında saçların daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Kıvırcık saçların özellikle saç diplerinin nemli kalması gerekir. Sık şampuanlamaları bu sebeple iyi değildir. Şampuan saç diplerinde yer alan nemi yok eder.

kıvırcık saçlar

Kıvırcık Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır

kıvırcık saç bakımı

Düzenli yıkamanız saçların nem dengesini korur. Yıkarken şampuan kullanmayın. Şampuan yerine organik saç kremlerinden sadece saç uçlarına sürün ve saçlarınızı kolay şekilde açın. Gün içerisinde saçlarınızı fırça ile açmaya çalışırsanız elektriklenmesine neden olursunuz. Doğal saç bakım maskelerini düzenli olarak yaptığınız zaman nem dengesine kavuşursunuz.

kıvırcık saç bakımı nasıl yapılmalı

Kıvırcık uzun saçlı kişilerin saçları organik krem kullanmadan taranmaz. Gün içerisinde geniş taraklar kullanarak kremle saçlarınızı açabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken kırılmaması için uçlardan açmaya özen gösterin. Zor ve bir o kadar da imrenilen saç modelidir. Uzun kıvırcık saç bakımı yaz ve kış aylarında muntazam şekilde yapılmalıdır. Çabuk kırılmaya elverişli oldukları için kırıkları düzenli olarak aldırmalısınız.

kıvırcık saçların bakımı