Kadınların kendilerini güzel hissetmek için ilk başvurdukları yöntem saçlarını güzelleştirmektir. Saçlar dış görünüşün güzelliğini yansıtmak için bu kadar önemliyken kaynak saç yöntemi tercihinde de oldukça dikkat edilmelidir.

keratin saç kaynak

Çünkü hem verdiğiniz paranın hakkının verilmesi, hem uzun süreli kullanma rahatlığına sahip olabilmeniz, hem de saçınızın doğal halinin daha kötüye gitmemesi gerekir. Profesyonel olmayan kuaförlerce uygulanan kaynak saç yöntemlerinde kişinin saçında % 20 – % 30’a varan saç dökülmeleri gözlenebiliyor.

keratin saç kaynak modeli

Örneğin kaynak saç yönteminde kaynak noktasına silikon uygulandığında saç uçlarının nefes alması engellendiği gibi silikon kaynakların saçtan ayrılması zor olduğundan saç kökleri yıpranır. Ancak keratin saç kaynak yönteminde bu sıkıntılar yaşanmaz.

Işıltılı ve Doğal Görünen Saçlar

Keratin saçın doğal yapısını oluşturan bir proteindir. Dolayısıyla kaynak saç yöntemlerinde kaynak noktasına uygulanan kimyasalların yarattığı olumsuzluklar keratin saç kaynak yönteminde yaşanmaz. Saç uzayacağı uçta bir kimyasal yerine kendi doğasına uygunluk taşıyan bir proteinle karşılaştığından olumsuzluklar yaşanmaz.