tatil sonrası saçlar

Yılın belli dönemlerinde tatile gitmek birçok insan için kaçınılmazdır. Fakat tatil sonrası çoğu bayan saçlarının eski canlılık ve güzelliğini kaybettiğinden yakınır. Tatil yaparken deniz suyuna ve güneşe karşı kendini koruyamayan saçlar ışıltısını büyük oranda kaybeder. Yıpranan saça gerekli bakımı yapmazsanız, daha sonradan büyük sorunları oluşturan saçınızla baş etmek oldukça zorlaşır.

tatil dönüşü saçlar

İlk olarak saçlarınız da eskisine oranla büyük oranda nem kaybı olur ve bunu engellemek için düzenli ve sürekli olarak bir ay boyunca saç bakım kürü uygulamanız gerekir. Saçınıza en uygun şampuan ve saç kremini tespit etmeli ve onu kullanmanız saçlarınızın eski özelliklerine kavuşması adına önemli bir adım olmuş olabilir.

yıpranan saçlar

Eski Saçlarınıza Nasıl Kavuşabilirsiniz

Saçlarınızı kesinlikle her gün yıkamamaya özen gösterin, çünkü bu saçınızın nemini kaybetmesine aynı zamanda kurumasına neden olur. Nemin azalmasına neden olan diğer faktör sıcak su ile saç yıkamaktır.

yıpranmış saçlara çözümler

Mümkün olduğu sürece saçınızı soğuk ve ılık suyla yıkamaya dikkat edin. Eğer sizde tatil sonrası saçınızda beklediğinizden fazla sıkıntı yaşıyorsanız, saç bakımının ardından günlük hayatınızda saçınıza uygulayacağınızsaç bakım işlemleri saçınızın eski canlılığını kazanmasını sağlar.

saç bakımı