Saçlarınıza ne kadar değer veriyorsunuz sizce? Saçlar bir kadının tamamlayıcı gücüdür. Güzellik konusunda en etkili silahıdır. Böylesine önem teşkil eden saçlara da iyi bakmak gerekir. Çünkü iyi bakılmayan saçlar, bakımsızlıktan dolayı kötü bir görünüme sahip olur. Sağlıksız ve kötü saçlarda ne kadar güzel cildiniz olursa olsun güzelliğinizi yok eder.

saçı beslemenin önemi

Yıkama Önemli

Eğer güzellik ipini göğüslemek ve rakiplerinizden birkaç adım önde olmak istiyorsanız kötü durumda olan saçlarınıza yönelmeniz gerekiyor. Kesinlikle saçlarınıza güzel bakmalısınız. İlk olarak kaliteli bir şampuan alın. Kalitesiz şampuanla yıkanan saçtan hayır gelmez. Aldığınız kaliteli şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Suyun sıcaklığı ılık olsun. Çok sıcak ve çok soğuk su, saçı kurutur.

saçınıza değer verin

Çok gerekmedikçe saç kurutma makinesi kullanmayın. Çünkü o da saçı kurutan şeylerdendir. Omega 3 tüketiminizi arttırın. Bol bol balık tüketin ve su için. Uyku düzeninizi sağlayın. Çok sıcak ortamlarda bulunmayın. Saçlarınıza hak ettiği değeri fazlasıyla verin. Gerekirse saç kaynak işlemi de uygulayarak yoğun ve gösterişli saçlara kavuşabilirsiniz.