Saçlarını evde boyayan kadınların yaşadığı sorunların başında boyanın yüze bulaşması geliyor. Yüzden boyanın çıkarılması için hangi yöntemi uygulanması gerektiği de merak ediliyor. Peki, saç boyası yüzden nasıl çıkar? Aslında boyayı çıkarmak için kullanabileceğiniz pek çok malzeme bulunuyor. Bunlardan biri de diş macunudur. Pamuğa az miktarda diş macunu sürerek boyalı olan yeri silebilirsiniz.

Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkarılır?

Şayet boya çıkmadıysa bu işlemi tekrarlayın. İkinci kez boyalı yeri sildiğinizde boyanın kolayca cildinizden çıktığını göreceksiniz. Bir diğer yöntem de aseton kullanmaktır. Ancak hassas bir cilt yapısına sahipseniz olabildiğince aseton kullanmayın. Hassas cilt asetona tepki verebilir ve bu bölgede tahriş ve benzeri bazı sorunlar meydana gelebilir.

Cildinize bulaşan saç boyasını vazelin kullanarak da çıkarabilirsiniz. Fakat bir hayli masaj yapmanız yani ovmanız gerekir. Bu yüzden diğer yöntemlerin daha kısa sürede sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Yine de vazelin kullanmak isterseniz pamuk yerine parmaklarınızı kullanın. Parmaklarınız ile cildinize vazelini çok daha iyi yedirebilirsiniz. Bu sayede çıkması için gereken süreyi kısaltabilirsiniz.