Saç kaynak uygulamaları için en sık tercih edilen uygulamalar keratin ve mikro kaynak uygulamalarıdır. Keratin saç kaynağın tercih edilmesinin nedeni saç ve tırnakta organik olarak bulunan keratin maddesi kullanılarak uygulama yapılmasıdır. Böylece saç doğal bir ürünle uygulamaya alınarak doğal bir görünüm sağlanırken yapısının da korunması ihmal edilmiyor.

mikro saç kaynak

Mikro saç kaynak, uygulama sonrası alınan sonuçlardan dolayı “görünmez saç kaynak” adıyla da anılıyor ki bu da neden çok sık tercih edildiğini açıklıyor. Kaynak uygulaması saç köklerine en yakın kısmından yapılarak kaynak izleri mükemmel bir şekilde gizlenir, böylece saçın kaynak olup olmadığı anlaşılmaz. İki tür uygulama tekniği bulunuyor.

Mikro Saç Kaynak Uygulama Teknikleri

Mikro kaynak, uygulama tekniği ve kullanılan malzemelerine göre iki çeşittir. Mikro kapsül uygulaması şeffaf kapsüller kullanılarak, mikro jel ise şeffaf yapıda özel bir jel kullanılarak yapılır.

mikro saç kaynak modeli

Kaynak saçlar, saç köklerine en yakın yerlerden bu iki malzemenin ısı kullanılarak eritilmesi ile orijinal saça tutturulur. Saçın yapısına ve kullanırken gösterilen özene göre değişiklik göstermesine rağmen 3 ile 9 ay boyunca kullanılabiliyor.