Keratin; Tırnakta, kirpikte ve saçta bulunan bir önemli yapıtaşıdır. Son yıllarda oldukça yaygın bir biçimde kullanılan Keratin kaynak işte bu yapıtaşından yola çıkarak yöntemini kullanıyor. Böylelikle saça zarar vermeden doğal yollardan işlem yapılıp saçın uzaması ve gürleşmesi sağlanmış oluyor.

keratin kaynak

Keratin kaynak, Saçları ince telli ve zayıf olan kişiler için uygun olan bir yöntem. 3 ve 5 ay aralığında bir kullanma süresi olan bu saç kaynak işlemi kullanılan keratinin saflığına göre daha uzun sürede de kullanılabilir.

keratin kaynak nedir

Bu keratinin kalitesine bağlı olarak maşa, fön ve röfle gibi işlemlerde rahatlıkla yapılabilir. Kaynak sonrası saçın bakımı içinde saç sabah ve akşam olmak üzere yumuşak bir tarakla taranarak fırçalanmalıdır.

keratin saç kaynak

Keratin Kaynak İşlemi Nasıl Yapılır?

Saça kaynak uygulanmadan önce özel keratinli saç uçları keratin makinesi yardımıyla eritilerek ek yapılacak olan saçlara parmak ucu sayesinde kaynatılır ve eklenir.

keratin kaynak modelleri
Saç kaynak düz formda yapıldığı gibi aynı zamanda silindirik formda da uygulanır. İşlem sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi ve hijyenliği gerek keratin kaynak yönteminin verimli sonuçlar vermesi gerekse sağlık açısından önem taşır.

keratin kaynak