Kaynak saç uygulamaları günümüzde son derece popüler hale geldi. Saçlarının uzamasından memnun kalmayan, özel günler için uzun saçlarla kendini görmek isteyen bayanlar bu alana yönelerek zahmetsizce saçlarını istedikleri uzunluğa getirebiliyorlar.

bülent yılmaz

Peruk takmak istemeyen, doğal yoldan uzun ve daha dolgun görünen saçlara ulaşmak isteyen bayanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntem haline gelen kaynak saç uygulamaları özellikle rahat kullanımı ve kişinin kendi saçından ayırt edilememesi gibi faydaları sayesinde tercih edilmekteler. Türkiye’de de Bülent Yılmaz gibi uzmanların getirdiği saç kaynak popülerliğini günden güne arttırıyor.

Uygulamalar Nasıl Yapılmakta?

Saç kaynak uygulaması, saçın yapısı ve bağlantı malzemesinin türüne göre belirlenmiş birkaç farklı teknikle uygulanıyor. Bunlardan ilki silikon teknik olarak bilinen saçlar için özelleştirilmiş silikonun deriye otuz ve kırk santimlik bir mesafe aralığında ısıtılarak saça yapıştırılması tekniğidir.Keratin denilen, saçların kendi yapısındaki temel maddeden üretilmiş sentetik saçların uygulandığı model. Doğal ve gerçek görünümünden dolayı çok tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

bülent yılmaz

Bununla birlikte halkalı kaynak denilen teknik dünya üzerinde en çok tercih edilen modeldir. Yapımının kolay olması ve saça zarar vermemesi sıklıkla tercih edilmesini sağlar. Mikro saç kaynak denilen yöntemle de saçlar mikro kapsüller ile saça tutturulduğu için fark edilmez ve kullanımı ve yapım sırasında herhangi bir zorluk yoktur.

Türkiye’de Bir Saç Kaynak Uzmanı

Saç kaynak uygulamalarını Türkiye’de popüler hale getiren ve yeniş uygulamalarla tanıştıran uzmanın adı Bülent Yılmaz. Avrupa’nın pek çok ülkesinde aldığı eğitimlerle saç kaynak uygulamalarına yeni bir bakış açışı geliştirmiştir ve bunu Türkiye’deki bayanlarla paylaşmaktadır.

bülent yılmaz

25 yılı geçmiş kariyeri boyunca profesyonel destek sağlayan uzman müşterilerine en uygun saç modellerini, modaya uygun tasarımlar kullanma ve saç kaynak konusundaki bilgi ve tecrübelerini sunmaktadır.Bülent Yılmaz hakkında daha fazla bilgiye www.atriumpariskuafor.com/bulent-yilmaz/ adresinden ulaşabilir, Atrium Paris Kuaförde uzman görüşüne başvurarak saçınız için doğru kararı verebilirsiniz.