Saç kaynağa olan ilgi son zamanlarda gözle görülür bir şekilde artmaya başladı. Durum bu şekilde ilerlerken buna ilaven akıllardaki sorularda beraberinde geliyor. Dünya üzerinde 10’a yakın tekniği bulunan saç kaynak özellikle ünlüler için saçlarını uzun ve dolgun göstermenin çözüm yolu oluyor.

Yapıştırma yöntemi ile yapılan saç kaynaklarda silikon saç kaynak, mikro kapsül saç kaynak, nano saç kaynak, keratin saç kaynak alt başlıklar halinde sıralanabilir.

 Bağlama yöntemi çerçevesinde ise boncuk saç kaynak, brezilya örgü saç kaynak ve tube saç kaynak yer alıyor. Saç kaynakların dayanma süresi ise tekniğine göre değişebiliyor. Boncuk kaynak 4-5 ay dayanabiliyorsa mikro saç kaynak 7-8 ay dayanabiliyor.

Saç Kaynak Bakımı Nasıl Yapılır?

Yapımı itibari ile uzman kişilerce uygulana saç kaynak hem saçta harika bir görünüm oluşturur hem de çıkarılırken kolay bir şekilde gerçekleşir. Bakımı olarak da kişinin her gün taraması ve saçlara özen göstererek bakması gerekir. Bunun yanı sıra yaptırdığınız kuaförünüze giderek aylık temizliğini profesyonelce yaptırmalısınız. Ek olarak banyo sırasında istediğiniz gibi saç bakım kremi, yağları kullanabilirsiniz.